Chmurowa platofrma zabezpieczeń dla każdego

Cisco Umbrella

Cisco Umbrella to platforma bezpieczeństwa w chmurze, która zapewnia pierwszą linię obrony przed zagrożeniami w Internecie, bez względy gdzie znajdują się jego użytkownicy. Cisco Umbrella używa infrastruktury internetowej do blokowania szkodliwych stron i adresów przed nawiązaniem połączenia. Kluczową różnicą jest wykorzystanie zarówno Cisco Talos Intelligence Group, która pozwala na współpracę ludzi i AI w zakresie identyfikacji zagrożeń oraz zdolność do wykrywania, pomiaru i oceny zagrożeń Zero Day, ponieważ Cisco przetwarza o wiele więcej danych niż jakikolwiek inny dostawca.

Przegląd

Cisco Umbrella to platforma natywnie chmurowa, która zapewnia najbardziej bezpieczne, niezawodne i najszybsze korzystanie z Internetu ponad 100 milionom użytkowników dziennie. Umbrella łączy zaporę ogniową, bezpieczną bramę internetową, zabezpieczenia warstwy DNS, brokera bezpieczeństwa dostępu do chmury (CASB) i rozwiązania analizy zagrożeń w jedną platformę, aby pomóc firmom lub SP o każdej wielkości - zabezpieczyć dostęp do sieci. Ponieważ coraz więcej organizacji korzysta z bezpośredniego dostępu do Internetu, Umbrella ułatwia rozszerzenie ochrony na użytkowników korzystających z roamingu i oddziałów za pomomocą dedykowanych rozwiązań.

Cisco Umbrella Overview
Cisco Umbrella Overview

Rozwiązanie ograniczające zagrożenie dostarczane z chmury przy zerowej inwestycji sprzętowej dla wszystkich

Cisco Umbrella to rozwiązanie chmurowe dla dowolnej wielkości biznesu operatora lub firmy. Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą lub dostawcą usług, rozwiązanie dostarczane w chmurze umożliwia pracę na dowolną skalę. Instalacja nowego systemu w kilka godzin, możliwość rozszerzenia ochrony na ogromną liczbę użytkowników końcowych w kilka minut. Każde urządzenie, które uzyskuje dostęp do Internetu w Twojej firmie lub w domu subskrybenta, jest chronione. W przypadku klasycznego rozwiązania należy zainwestować w sprzęt i konfigurację. Sprzęt na miejscu wymaga innego podejścia i jego testowanie i konfiguracja może potrwać znacznie dłużej. Cisco Umbrella zapewniająca taką samą ochronę przed zagrożeniami z chmury jest znacznie szybsza w konfiguracji i wymaga jedynie minimalnych zmian w infrastrukturze konfiguracji sieci - tak niewiele, jak wskazanie pozycji resolvera DNS na dwa nowe adresy IP. Dzięki środowisku szybko zmieniającej się sieci i pojawiającym się codziennie nowym zagrożeniom - Umbrella to kluczowego rozwiązania szybkiego reagowania na te zagrożenia.

Umbrella protects you at home
 Umbrella protects you at home

Widoczność, statystyki, szczegółowe raporty dla Service Providera lub firmy

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest to, jak szybko można włączyć usługę - Cisco Umbrella. Niezależnie od wielkości bazy użytkowników - małej firmy po największych dostawców usług - aktywacja usługi jest natychmiastowa. Żadnej innej usługi nie można skalować w taki sposób przy tak małym wysiłku.

The Service Provider agreement with Subscribers allows for novel way to turn on and test the service, but the actual key to deliver quality product lies in the extensive Umbrella Console.

Umbrella Console provides the expected level of configuration and raporting, but the actual experience in providing such service allows Cisco to enhance it even further. Than includes among other features: an API to allow automatic update of list of URLs that need to be treated in special way – i.e. goverment law stating that certain Web pages should be redirected to static page with information about hazard and games laws. The Console allows also to quickly build a pre-configured safe enviromet, by grouping the threats – or questionable practices – that can be offered to a Subsrciber. An example is the obvious lock-out in case a malicious we page starts to “mine” cryptocurency – but one can decide that they don’t want to even see the pages related to cryptocurency. The identification by IP address allows for easy aplication of such policies to Subscriber.

Umbrella Console
Umbrella Console

Cisco Umbrella to pierwsza linia obrony przed Ransomware

Po spadku w 2018 r. wymuszające okup ransomware ponownie znalazło się na szczycie listy zagrożeń zarówno dla dużych, jak i małych firm. W 2019 i 2020 r. samorządy, szpitale (nawet w okresie pandemii) oraz szkoły miały do czynienia z atakami ransomware, które blokowały ważne dane i wyłączały krytyczne systemy na kilka dni. Ataki nasilają się nawet w okresię świątecznym, a nikt nie chce borykać się wtedy z niespodziewanym cyberatakiem.

Ransomware jest jednym z największych problemów bezpieczeństwa, jakie kiedykolwiek istniały i może zaatakować w dowolnym momencie - nawet na najbardziej pozornie odpornych systemach. Wystarczy jedno fałszywe kliknięcie w połączeniu z nieodpowiednimi zabezpieczeniami, aby zablokować sieć i potencjalnie utracić kluczowe informacje biznesowe, a w przypadku abonentów - cenne zdjęcia i dokumenty.

Dzięki możliwości przenikania organizacji na wiele sposobów skuteczne zwalczanie tego zagrożenia wymaga więcej niż jednego produktu. Cisco Ransomware Defense oferuje zintegrowane podejście, które zapewnia ochronę przed tymi cyberatakami dla wszystkich lokalizacji biurowych i użytkowników, nawet gdy użytkownicy są poza wirtualną siecią prywatną (VPN). Wsparta niezrównaną analizą zagrożeń z Cisco Talos, ujednolicona architektura bezpieczeństwa Cisco łączy uzupełniające się produkty bezpieczeństwa cybernetycznego, w tym odtwarzacz nazw domenowych (DNS), sieć, pocztę e-mail, punkt końcowy i bezpieczeństwo sieci. 

Ransomware Defense
Ransomware Defense

Ochrona użytkowników na całym świecie dzięki zabezpieczeniom warstwy usługi DNS (Domain Name System)

Od 2006 roku Umbrella zapewnia szybki, bezpieczny i niezawodny dostęp do Internetu ponad 100 milionom użytkowników (wciąż rośnąc), zaczynając od ochrony warstwy DNS. Korzysta z infrastruktury internetowej, aby blokować złośliwe i niechciane domeny, adresy IP i aplikacje w chmurze przed nawiązaniem połączenia. Użytkownicy korzystający z roamingu mogą uzyskać ochronę dzięki Cisco Umbrella po zainstalowaniu klienta Cisco AMP.

How does Umbrella work
 How does Umbrella work

Składniki Cisco Umbrella

The Umbrella DNS Security Essentials package

Ten pakiet zawiera podstawowe funkcje bezpieczeństwa warstyw DNS, tam aby blokować żądania do złośliwych domen, zanim dotrą do twojej sieci lub punktów końcowych. Zyskujesz ochronę poza siecią i wsparcie mobilne w tym pakiecie podstawowym, a także dostęp do interfejsów API Umbrella (zasady, raportowanie i egzekwowanie), eksport dziennika, konsolę dla wielu sub-organizacji, integrację z Cisco Threat Response i zasady oparte na tożsamości (urządzenie wirtualne + łącznik usługi Active Directory). Ponadto ten pakiet zapewnia wykrywanie i blokowanie tzw. shadow IT w tle (według domeny) za pomocą raportu App Discovery

The Umbrella DNS Security Advantage
Ten pakiet zawiera wszystkie możliwości DNS Security Essentials oraz umożliwiają organizacjom zastępowanie ryzykownych domen w celu blokowania adresów URL i kontroli plików za pomocą silników AV i Cisco AMP. Dla organizacji szukających głębszego kontekstu podczas dochodzeń w sprawie incydentów usługa DNS Security Advantage oferuje niezrównaną analizę zagrożeń w konsoli Investigate i interfejsie API wzbogacania na żądanie.

The Umbrella SIG Essentials Here we have all of the capabilities of the DNS Security Advantage package plus access to a secure web gateway (full proxy), cloud-delivered firewall, sandbox file analysis with Cisco Threat Grid, and cloud access security broker (CASB) functionality. With a single, cloud platform, you can combine multiple security services and threat intelligence to secure your network and remote and roaming users with confidence. 

© 2018 Smart Digital Innovation Cluster

Privacy Policy Settings