Platforma dostepowa oparta na oprogramowaniu

Platforma dostępowa dla sieci kablowych oparta na oprogramowaniu

CableOS® Core CMTS pozwala operatorom kablowym na osiągnięcie prędkości w sieci szerokopasmowej o przepustowości wielu gigabitów przy jednoczesnym obniżeniu zapotrzebowania na miejsce i moc. Oprogramowanie działa na serwerze Intel x86 1-RU i eliminuje potrzebę kupowania zajmujących dużo miejsca i drogich platform sprzętowych CMTS, umożliwiając operatorom oderwanie się od cyklu aktualizacji sprzętu co trzy lata, tak aby sprostać wymaganiom związanym ze wzrostem wydajności. Regularne aktualizacje oprogramowania CableOS® przyspieszają wprowadzanie nowych funkcji, w tym standardów nowej generacji, możliwości DOCSIS 3.1, a pojemność można uzyskać po prostu dodając nowe serwery 1-RU.

Przegląd

Rozwiązanie CableOS® to rewolucyjne podejście do nowoczesnego wykonania platformy dostępu kablowego. Tradycyjne systemy z tzw. Big Iron CMTS zostały zastąpione CableOS - opartym na standardowym rozwiązaniu serwerowym Intel x86, elementem sieci CIN - najprościej mówiąc - przełącznikiem ethernetowym i umieszczonym w headendzie PHY lub  Remote-PHY w węźle. W połączeniu ze standardowym zegarem PTP, rozwiązanie CableOS wykorzystuje standardowy sprzęt i łatwy do opracowania Remote-PHY, a przy użyciu oprogramowania CMTS pozwala na szybką implementację, łatwą innowację i możliwość skalowania przy nieosiągalnym współczynniku prędkości w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami.

CableOS 1RU Server
CableOS 1RU Server

Bezprecedensowa skalowalność z płynną implementacją

Rozwiązanie CableOS® pozwala każdemu operatorowi na uruchomienie niewielkiego, powiększenie lub wymianę istniejącego systemu w znacznie krótszym czasie na wprowadzenie produktu na rynek. Oprogramowanie podstawowe działa na serwerze z procesorem Intel® x86, więc nie wymagany zakup zajmującego dużo miejsca i drogiego CMTS tradycyjnego, co jednocześnie pozwala oderwać się od cyklu aktualizacji sprzętu co trzy lata w celu dostosowania go do rosnących potrzeb zwiększania prędkości i zasięgu - czy też ilości abonentów. Można zacząć od zaledwie jednego serwera i stopniowo zwiększać pojemność. Dzięki podejściu klastrowemu jest to tak proste jak okablowanie nowego urządzenia i zostanie ono automatycznie przejęte pod skrzydła menedżera klastra. Może to być redudancja lub pojemność - ty decydujesz. Początek to tylko kilka grup serwisowych i zanim się zorientujesz - stopniowo będzie skalowany do ponad 100 grup serwisowych. Interfejs zarządzania oparty na bazie danych Graphana i metryk umożliwia prezentację stanu, liczby i wydajności systemu w czasie rzeczywistym.
Rozwiązanie CableOS® wypada najlepiej ze wszystkich dostepnych rozwiązań dla MSO małych, średnich i największych operatorów.

CableOS
CableOS Central – Grafana Dashboard

DAA: Kompletne rozwiązanie Remote PHY

Modułowa architektura rozwiązania pozwala na bezbłędną implementację Remote-PHY. Jeśli chcesz wdrożyć gęstą sieć światłowodową, która może obsługiwać zarówno usługi IP, jak i starsze usługi, CableOS firmy Harmonic pozwoli na migrację® bezproblemowo. Oprócz przenoszenia elementów RF z stacji czołowej głębiej w sieci, oddzielenie rdzenia CCAP od warstwy fizycznej w architekturze Remote PHY wykorzystuje zalety światłowodu - takie jak transport sygnału na znacznie większe odległości, więcej długości fal i lepsza jakość sygnału . 

End-to-End Solution
End-to-End Solution

 

Platforma Multi Access od Cable do PON dla DOCSIS 4.0 oraz backhaul dla 5G

Kiedy mamy do czynienia z szybko zmieniającymi się wymaganiami współczesnej sieci, MSO poszukuje stabilnego, ale przyszłościowego rozwiązania. Począwszy od dostarczenia 1Gbps i więcej dla klienta końcowego CableOS® quickly implements Remote-PHY and Shelf but is also implementing XGS-PON OLT solution based on modular architecture. COTS hardware allows for integration and contenerized architecture of the software part allows to add XGS-PON functionality to Core system while maintaning the same IP-delivery and consistent offering for the users . The next step – DOCSIS 4.0 – means that MSO can gradualy migrate the Remote-PHY part of the network to much needed speed and capacity upgrades. Ability to dedicate CPU cores to tasks ahead allows for providing unmatched low-latency needed for providing 5G and beyond backhaul capability. To top that time synchronization which is based on PTP clock is in sync with other new access platforms timing requirements – blending the platform even more.

Natywne rozwiązanie chmurowe z NFV i architekturą kontenerową

Kubernetes czyli K8s:

Serwer z procesorem Intel® x86 jako podstawowy sprzęt półki jest jednym z kluczowych elementów, który pozwala szybko i bez większego wysiłku osiągnąć wszystkie cele. Jest to nie tylko redundancja, dzięki natywnemu systemowi funkcji NFV i systemu operacyjnego ale od początku dostępna jest bardzo wysoka dostępność, z szybkimi aktualizacjami opartymi na krótkim oknie. Możliwość dedykowania rdzeni funkcjom zapewnia stabilność transferu, niskie opóźnienia i niezakłóconą wydajność. Przełączanie jest tak proste, jak jedno polecenie. Zaawansowane techniki równoważenia obciążenia są gotowe do integracji z obecnym systemem backoffice MSO. 
Wyjątkowym wyróżnikiem systemów opartych na chmurze, to użycie kontenerów. Pomyśl o nich jako o izolowanych częściach twoich wymagań, które są pakowane jako działające jednostki, które można wymienić, kopiować, ale nadal zachowują najszybsze połączenia i spójność działania.
Kontenery Kubernetes pozwalają na bezpośrednie wykorzystanie zasobów i są gotowe wymagać tej samej wydajności od czystych i zwirtualizowanych środowisk.
Szybkie przyjęcie tego rozwiązania i szerokie zastosowanie w branży potwierdzają, że jest to najlepszy wybór. W przyszłości pozwolą stworzyć podejście, w którym klient ma własny rdzeń procesora z CMTS, PON OLT, 5G RAN lub inną wymaganą metodą dostępu.

Kubernetes - K8s explained

Serwis oraz wsparcie posprzedażowe światej klasy

Dzięki tysiącom udanych instalacji Harmonic posiada unikalną, rozległą wiedzę o środowisku dostępu kablowego i niezrównaną wiedzę. Nasze wsparcie techniczne i inżynierowie terenowi posiadają dziesięciolecia wspólnego doświadczenia w branży kablowej i mają zdolność wykraczania daleko poza optymalne strategie wdrażania i rozwiązywania problemów. Globalna organizacja serwisu i wsparcia Harmonic rozumie także zawiłości każdego systemu zewnętrznego - przez sieć dostępową, kontroli wideo w sieci szkieletowej IP, zapewniając, że instalacja i przejście na rozwiązanie CableOS przekracza wszelkie oczekiwania klientów.

Elementy rozwiązania

Harmonic CableOS CCAP oferuje kompleksowy pakiet produktów, które współpracują ze sobą w celu dostarczania usług transmisji danych, wideo i głosu za pośrednictwem istniejącej infrastruktury sieci dostępu kablowego. Sercem rozwiązania jest CMTS Core, pojedynczy logiczny byt złożony z klastra serwerów COTS i przełączników L3. W przeciwieństwie do tradycyjnego CMTS, elementy te nie są powiązane z pojedynczym podwoziem. Klaster serwerów wykonuje wszystkie funkcje DOCSIS (np. MULPI, OSSI) nieobecne w RPD, a przełączniki L3 zapewniają funkcje agregacji i routingu. Niezależnie od tego, czy wdrożono go w scentralizowanej czy zdalnej architekturze PHY, rozwiązanie CableOS zapewnia przełomową gęstość portów RF, nieograniczoną skalowalność i wysoką dostępność. Obsługiwana jest szeroka gama rozwiązań do szyfrowania wideo, w tym PowerKey Encyrption (PKE) i Universal DTA (uDTA). 

Oprogramowanie CableOS Core CMTS
Oprogramowanie CableOS Core CMTS firmy Harmonic działa na serwerach Intel x86 1-RU. Wykonuje wszystkie funkcje CMTS, w tym wspólną kontrolę, zarządzanie i przekazywanie ruchu IP w sieci dostępu kablowego. Wysoko wydajne oprogramowanie jest w stanie przetwarzać dziesiątki gigabitów pojemności per rack. Obsługiwane są wszystkie aplikacje związane z DOCSIS, takie jak DSG i PacketCable, podobnie jak usługi IPv4 i IPv6. 

Platforma dostępowa NSG™ Pro 

NSGPro to uniwersalny, zgodny z CCAP uniwersalny EdgeQAM zgodny z CCAP, który z dodatkiem kart liniowych 80G-12 służy jako półka PHY w scentralizowanym wdrożeniu CableOS lub, z dodatkiem kart liniowych 20G-IP, jako rdzeń wideo w wdrożenie rozproszone. Posiadając ultra-wysoką gęstość i zaawansowane funkcje integracji funkcji, w tym możliwość konwergencji liniowego wideo, VOD i danych w jednym systemie 9-RU, NSG Pro zapewnia wydajność operacyjną i zmniejsza wymagania dotyczące zużycia energii i chłodzenia w celu zminimalizowania całkowitego kosztu posiadania. 

CableOS Shell-1 Remote PHY Node

Kompaktowy i niezwykle opłacalny węzeł CableOS Shell-1 (RPN) to urządzenie ze specjalnie przygotowaną obudową - odporną na zewnętrzne warunki - dla sieci, których zadaniem jest dostarczanie usług wideo, danych i głosu przez kabel koncentryczny oraz XGS-PON. Został zaprojektowany tak aby ponieścić Pebble-1 Remote PHY (RPD), a także posiada zintegrowany wzmacniacz RF, który zapewnia doskonałą wydajność RF i wbudowaną funkcję zdalnej konfiguracji.

Shell-1 RPN

CableOS Pebble-1 Remote PHY Device

CableOS® Pebble-1 RPD w pełni obsługuje DOCSIS 3.1, zapewniając doskonałą wydajność przy wysokiej mocy wyjściowej. RPD łączy się z oprogramowaniem CableOS® Core, aby przenieść część RF operatora ze stacji czołowej lub koncentratora i umieścić je głęboko w sieci, upraszczając projektowanie i obsługę stacji czołowej w celu rozwiązania ograniczeń przestrzeni i mocy, niższych kosztów kapitałowych i operacyjnych. Pebble-1 RPDs can be installed in a Shell-1 RPN or with select third-party outdoor enclosures. With Pebble-1 three SFP+ cages it is possible to use the PON SFP+ solution to add the PON ONT functionality to the system.

Pebble-1

Urządzenie CableOS Wave PHY

Wykorzystując zaledwie 130 watów CableOS Wave Remote PHY to idealne rozwiązanie dla operatorów, którzy chcą oferować rozwiązania oparte na zwiększeniu gęstości w stacji czołowej. Wave są wdrażane w tej samej aplikacji jak tradycyjny CMTS. Wave 1RU zapewnia taką samą wydajność jak trzy jednostki Pebble-1 z pojedynczym zasilaczem lub dwie jednostki Pebble-1 z podwójnym zasilaczem.

Wave-1

CableOS Reef PHY Shelf Device

Reef to gęste rozwiązanie implementujące CableOS PHY - a więc część RF. Łączy w sobie modułową obudowę 2RU z maksymalnie 9 podwójnych RPD. W sumie otrzymujemy 18 portów DS i 36 portów US, ale możemy rozpocząć wdrożenie już od 2 DS i 4 US. Jest to jeszcze gęstsze rozwiązanie, idealne do zastąpienia istniejących rozwiązań I-CMTS lub stworzenia zintegrowanej części, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ponieważ Reef działa tak samo jak inne rozwiązania "shelf" to stanowi element rozwiązania DAA przeznaczone w tym przypadku do hubów o dużej pojemności.

CableOS Fin – SFP+ XGS-PON OLT 

Fin to kompletny XGS-PON OLT w małym module SFP +. Idealny do implementacji XGS-PON z węzła RPN - służy jako kompletny system dostępu nowej generacji. Instalacja jest tak prosta, jak dodanie SFP + Fin do trzeciej klatki SFP + w części Pebble i podłączenie klientów. Dostępna jest szeroka gama ONT a rozwiązanie nie jest zablokowane do pojedynczego producenta ONTXGS-PON. Oprogramowanie CableOS zajmuje się zarządzaniem i konfiguracją ONT, więc obsługiwane są zarówno CLI, jak i CableOS Central Hub.

XGS-PON FIN SFP+

 

 

© 2018 Smart Digital Innovation Cluster

Privacy Policy Settings